Īsspalvainais taksis 

Dachshund (šķirnes nosaukums vācu valodā) – latviski tas skanētu "āpšu suns". 1880. gadā tika izveidota pirmā šķirnes ciltsgrāmata Vācijā. Bet takšu "saknes" var meklēt ļoti tālē vēsturē. Vācijas teritorijā veiktajos izrakumos ir atrasti daudzi mūsdienu takšu prototipu skeleti, kas attiecināmi uz II gadsimtu p. m. ē. Un visos laikos takši tika cienīti savu mednieka dotumu pēc. Īpaši lielu popularitāti Eiropā takši ieguva 20. gadsimta sākumā, bet jau kā mājas jeb dekoratīvie suņi.

Cik daudz un dažādi ir takši, tik dažādi ir arī viņu raksturi. Kopumā raksturojot dzīvespriecīgi, aktīvi un nenogurdināmi suņi, kuriem vienmēr patīk būt uzmanības centrā, piedalīties it visā un sekot savam saimniekam it visur! Ļoti nemīl vientulību un ilgstoši palikt vieni. Tad arī taksis sāk pats sevi "nodarbināt", piemēram, sagraužot saimnieka jaunākos apavus.

Šis suns piemērots aktīviem un atbildīgiem cilvēkiem, kuri spēs veltīt laiku gan garām un enerģiskām pastaigām, gan suņa audzināšanai un apmācībai. Bieži vien taksis "maldina" cilvēkus ar savu izskatu maziņš tātad ideāls "dīvana" jeb klēpja sunītis. Diemžēl, paņemot suni ar tādu domu, bieži vien nākas vilties un, lai cik tas arī bēdīgi neliktos suņi nonāk uz ielas vai patversmēs, jo saimnieki vienkārši nespēj ar suni tikt galā, jo, kā izrādās no "dīvāna sunīša" nav ne miņas suns ir aktīvs un kustīgs, prasa daudz uzmanības un enerģijas no saimnieka. Mierīgi uz dīvāna suns gulēs tikai pēc vairāku stundu skriešanas pa mežu vai dauzīšanās ar citiem sugas brāļiem.

Ja kāds apgalvo, ka taksis ir stūrgalvīgs un spītīgs un, ka viņam nevar neko iemācīt, tad mani takši var nodemonstrēt gluži pretējo!

Kāds ir mūsu "noslēpums"? Ar suni kopā jāpavada pēc iespējas vairāk brīvā laika, jo visa pamatā ir darbs, treniņi, neatlaidība, sapratne un mīlestība!

Everita Pāne


    © Takšu portāls, Anno 2009